veolia-102022

Young Angels zmenili Tigrice z Astany na mačatá

Autor: Basket.sk

Takýto vstup do nového ročníka Európskej basketbalovej ligy (EWBL) veru hráčky Young Angels Košice nečakali. Pozitívna skúsenosť z minulého decembra, kedy zdolali tím Astana Tigers 78:73 im síce dodávala vieru vo víťazstvo, no ani samotné „Anjelky“ netušili, že s „tigricami“ pozametajú palubovku.

V stretnutí proti kazašským súperkám dominovali po všetkých stránkach a turnaj hraný v domácej hale tak odpálili presvedčivým víťazstvom 79:50. V priebehu zápasu pritom viedli aj o 36 bodov.

Nečakali sme takéto ľahké víťazstvo,“ priznala trénerka Zuzana Žirková. „Momentálne je však vidieť, kde sme sa posunuli v pozitívnom smere. Pred rokom sme s nimi hrali úplne iný zápas a tento posun ma teší.

Mimoriadne pozitívnym faktom bolo, že do listiny strelkýň sa zapísalo všetkých dvanásť hráčok. V záverečných minútach totiž skórovali aj Diana Mikovčáková a Barbora Bohušová.

Teší to, pretože basketbal je kolektívny šport. Navzájom si doprajeme a vieme sa potešiť jedna za druhú,“ upozornila autorka 12 bodov, štyroch doskokov a 2 asistencií Martina Machalová. Základom úspechu bola podľa nej energia, s ktorou hrali Košičanky od úvodného rozskoku. „Začali sme s veľkou energiou a toto nám chýbalo v predošlých zápasoch. Hrali sme agresívne a za takýto výkon sme si víťazstvo určite zaslúžili.

Pre Machalovú sa pritom zápas nevyvíjal najlepšie a v prvom polčase absolvovala ošetrenie členka.

Trochu som si ho vytkla, ale budem si to ľadovať a bude to v pohode. Nechcela som len tak sedieť na striedačke s vyloženou nohou a tak som sa na ihrisko vrátila. Našťastie to nie je také zranenie, ako som mala pred rokom,“ odfúkla si M. Machalová.

Trénerke Zuzane Žirkovej sa predvedený výkon pozdával, no zároveň varuje pred prípadným sebauspokojením.

Nechcem to zakríknuť, pretože takéto výkony potrebujeme aj počas ďalších dvoch dní. Dievčatám som aj povedala, že majú na radosť tridsať minút a potom sa začneme sústrediť na ďalší zápas,“ zdôraznila košická kormidelníčka, ktorá už obracia svoju pozornosť na sobotňajší duel proti Ostrave. Pre Young Angels pôjde o známeho súpera, veď v rámci letnej prípravy absolvovali aj turnaj v moravskej metropole. „Poznáme ich a odohrali sme s nimi dobrý zápas. Hrajú skôr individuálne a my to musíme využiť v náš prospech.

Musíme sa pripraviť opäť poctivo a potrebujeme začať opäť na sto percent. Verím, že to zvládneme a nedeľňajší zápas proti Minsku bude predstavovať finále tohto turnaja,“ pridala Martina Machalová.