veolia-102022

Piata priečka je naša, YOUNG ANGELS to na palubovke súpera zvládli

Autor: goodangelskosice.eu

V bývalej Angels aréne, teraz už Starej jazdiarni, sa skončila play-off séria o piatu priečku v Niké extralige žien pre sezónu 2023/24. Tretí zápas musel rozhodnúť a naše mladé družstvo ukázalo, že na košického rivala z Ťahanoviec to vie. YOUNG ANGELS vyhrali o 3 body a berú piate miesto v súťaži.

Úvod mali síce lepší súperky, ke´d viedli 4:0, no toto manko naše zmazali za chvíľočku a hneď aj prebrali vedenie v zápase do svojich rúk. CBK dokázal ešte v prvej perióde znova otočiť, no jej záver patril dievčatám v modro-žltých dresoch, ktoré si vytvorili 4-bodový náskok. V druhej štvrtine naše viedli dvakrát o 11 bodov, no Ťahanovčanky zabrali a do polčasu rozdiel znížili na 6 bodov.

Aj desaťminútovka nasledujúca po polčasovej pauze patrila našim basketbalistkám, súperky sa síce zotrikrát dotiahli na 4-bodový rozdiel, no mladé 'Anjelky' im zas a znovu ubzikli a pred poslednou časťou hry viedli o 8 bodov. Až táto štvrtina patrila napokon domácim basketbalistkám z CBK, ktoré sa cca 3,5 minúty pred koncom dostali opäť do vedenia a dokázali ho zveľadiť na 6 bodov. To však bolo v tomto dueli z ich strany všetko, za posledné= dve minúty nezaznamenali ani kôš, pričom z našich sa trefili Ľudka Fleisherová za dva body, Ema Szmereková za dva aj tri body a dvoma trestnými hodmi víťazstvo doklepla naša kapitánka Kamila Plavnická, ktorá sa stala najlepšou strelkyňou nášho tímu v tomto zápase.

Niké extraliga ženy 2023/24, Play-off - 3. zsápas o 5. miesto

CBK Košice - YOUNG ANGELS Košice 62:65 (35:41)
CBK: Mončeková 20, Krištofová 7, Kašperanová a Tomajková po 6, Liašenko 3 (Nigutová 9, Ritochová 5, Mrázová 4, Škvareková 2), tréner: Vladimír Karnay.
YOUNG ANGELS: Šedivá 15, Bohušová 11 /10 doskokov/, Szmereková 10, Pelánová 2, Pomothyová 0 (Plavnická 17, Mandelíková 7,  Fleischerová 2, Molčíková 1, Maliarová 0), trénerka: Hana Jendrichovská.
TH: 13/22 - 9/18, Trojky: 1/9 - 4/18, Fauly: 19 - 22, Štvrtiny: 19:23, 16:18, 11:13, 16:11
Rozhodovali: Gacík, Cibulka, Životský, 215 divákov