veolia-102022

Prvé derby o 5. priečku v lige pre YOUNG ANGELS

Autor: goodangelskosice.eu

V košickej športovej hale Stará jazdiareň sa hral zápas o umiestnenie medzi dvoma domácimi rivalmi ženskej extraligovej súťaže. Na domácej pôde hral CBK, keďže YOUNG ANGELS hrávajú v Šaci, a tak sa čakalo jeho víťazstvo, no opak bol pravdou. Náš mladý tím pod koučingom generálneho manažéra Daniela Jendrichovského uspel v prvom zápase série o 5 bodov a má našliapnuté na zisk piatej priečky v Niké extralige žien pre sezónu 2023/24.

Duel začali lepošie naše basketbalistky,. keď viedli 3:0 a 7:2, skórovať však dokázali aj domáce a hoci im naše ušli na rozdiel niekoľkích bodov (najviac 6), prvá časť hry skončila v prospech YOUNG ANGELS len o 2 body. V úvode druhej štvrtiny sa CBK dostal do vedenia, našťastioe dokázal odskočiť max. na 5 bodov a dievčatá v modrých dresoch to dokázali rýchlo zvrátiť. Niečo vyše minútu pred záverom prvého polčasu vyrovnali a do jeho konca získali 5-bodový náskok.

V tretej desaťminútovke dokázali naše basketbalistky odskočiť súperkám až na 11 bodov a dvojciferné vedenie si dosniesli aj do záverečnej periódy, keď po tretej vyhrívali o 10 bodov. Tá sa stala jedinou v tomto zápase, ktorú YOUNG ANGELS prehrali, dlho sa im darilo držať vpredu o tých 10 bodov, samozrejme rozdiel v skóre sa priebežne menil, no až v polsedných troch minútach ho domáci CBK dokázal naozaj okresať. napokon z toho bolo 5-bodové víťazstvo našich farieb. Náš tím strelecky potiahli Barborta Bohušová s Katarínou Šedivou, ale bodovo sa dokázalo presadiť až 9 hráčok.

Niké EXZ 2023/24, o 5. miesto - 1. zápas (na 2 víťazstvá)

CBK Košice - YOUNG ANGELS Košice 62:67 (34:39) - stav série: 0:1
CBK: Tomajková 19, Kašperanová 14, Nigutová 12, Mončeková 6 /12 doskokov/, Ritochová 2 (Krištofová 6, Liašenko 2, Škvareková 1, Zahornacká, Mrázová a Čatlošová po 0), tréner: Vladimír Karnay.
YOUNG ANGELS: Bohušová 17, Šedivá 16, Szmereková 6, Pelánová 1, Rebejová 0 (Molčíková 10, Plavnická 7, Mandelíková 6, Fleischerová 4, Holomaniová a Maliarová po 0, trénerka: Hana Jandrichovská.
TH: 16/19 - 15/25, Trojky: 2/20 - 4/16, Fauly: 22 - 20, Štvrtiny: 18:20, 16:19, 12:17, 16:11.
Rozhodovali: Gacík, Čurilla, Begáni, 176 divákov