veolia-102022

Prvý zápas pre naše YOUNG ANGELS

Autor: goodangelskosice.eu

V Niké extralige žien sa v sobotu hrali dve semifinálové stretnutia, no okrem nich sa rozbehli aj zápasové série o umiestnenie na 5. až 8. mieste a práve tie zaujímali aj nás a veríme, že aj našich fanúšikov.

V košickej mestskej časti Šaca, v telocvični na miestnej strednej odbornej škole priemyselných technológií sa o šiestej večer začala séria o postup do boja o 5. priečku v súťaži Niké extraliga ženy pre sezónu 2023/24. Táto séria sa hrá na dva víťazné duely a našim súperom v súboji o postup je banskobystrický tím BK ŠK UMB.

Prvý zápas na domácej palubovke sme nezačali najlepšie, keďže sme v úvode prehrávali 0:4, no postupne sa trafili všetky strelecké líderky, Ema Szmereková, Alexandra Pelánová, Katarína Šedivá a Kamila Plavnická, a to už sme boli v miernom vedení. To sme si udržiavali do skóre 15:13 koncom 8. min., o 60s to už neplatilo a prvá periódu získali Stredoslovenky o 5 bodov.

V druhej štvrtine sme sa od úvodu doťahovali na súperky, no zrovnať sa nám podarilo až 26s pred koncom prvého polčasu, na 34:34 vyrovnla Barbora Bohušová prvým zdvoch trestných hodov, po ďalšom sme opať viedli. Basketbalistky UMB ešte dokázali zareagovať ďalšou premenenou strelou, ale naše odpovedali dvoma šestkami z rúk Emy Szmerekovej a polčas patril o bod nám.

Počas tretej desaťminútovky sa pre zmenu urputne snažili výsledkovo dotiahnuť hráčky z Banskej Bystrice, no dievčatá v žltom si udržiavali párbodový odstup (max. 7 bodov). Najpresnejšiu ruku v tejto časti hry mala Tamara Mandelíková, ktorá v nej zaznamenala 9 bodov, čo bol jej celkový nástrel za niečo vyše 24 minút v tomto zápase. Pred záverečnou periódou sme vyhrávali o 5 bodov my.

Úvod poslednej štvrtiny patril hostkám, ktoré behom cca dve a štvrť minúty zrovnali skóre na 56.56, ke´dže naše nevedeli trafiť loptu do obruče. Potom to ale na seba zobrala Katarína Šedivá, ktorá postupne nastrieľala 4 koše (8 bodov) a udržiavala nás v hre o víťazstvo. V úplnom závere naše basketbalistky premenili dokopy šesť trestných hodov a bola z toho tesná výhra práve o tých 6 bodov.

Niké EXZ 2023/24, Play-off o umiestnenie na 5. až 8. priečke - 1. zápas

YOUNG ANGELS Košice - BK ŠK UMB Banská Bystrica 72:66 (37:36)
Košice: Šedivá 16, Szmereková a Pelánová po 10, Bohušová 6, Pomothyová 0 (Plavnická 10, Mandelíková 9, Maliarová 6, Fleischerová 3, Molčíková 2, Holomaniová 0), trénerka: Hana Jendrichovská
Banská Bystrica: Krajčírová 13, Dovčíková 12, Vaigl 7, Mrváňová a Háberová po 6 (Turčanová 8, Vyšná 7, Neuschlová 4, Cvoligová 3, Matejčíková 0), trénerka: Andrea Izáková
TH: 23/30 - 12/23, Trojky: 3/8 - 6/14, Fauly: 22 - 29, Štvrtiny: 15:20, 22:16, 19:15, 16:15
Rozhodovali: Cibulka, Bullo, Čurilla
Stav série: 1:0

ONLINE STATS a ZÁZNAM a HIGHLIGHTY

Hlasy po zápase:

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Určite nás mrzí výsledok zápasu, vzhľadom na dobre rozbehnutý úvod. Bol to náročný duel, po fyzickej aj mentálnej stránke a napriek tomu, že sme zo seba vydali maximum, nám to dnes nevyšlo. Verím, že vo štvrtok využijeme výhodu domáceho prostredia a vyrovnáme sériu na 1:1. Gratulujem súperovi.“

Paula Vyšná, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Bojovali sme do posledných minút zápasu. Šťastie dnes však stálo na košickej strane. Nám môže byť ľúto, že sme nepremenili dosť trestných hodov a súperovi sme darovali koše z druhých šancí, pretože nám robilo problém odstavovanie. Nevadí, ideme ďalej a veríme, že vo štvrtok vyhráme a vyrovnáme sériu na 1:1.“