veolia-102022

Na záver nadstavby tesná prehra s UMB, v štvrťfinále proti "Ruži"

Autor: goodangelskosice.eu

V poslednom zápase nadstavby cestoval náš mladý extraligový tím do Banskej Bystrice, kde si zmeral športové sily s miestnym BK ŠK UMB. Nášmu družstvu výsledkovo ušla len tretia štvrtina, ktorú stratil o 12 bodov, v ostatných troch boli naše basketbalistky lepšie či minimálne vyrovnané svojím súperkám. Na našu škodu to domácim stačilo na tesné víťazstvo o 3 body.

Tento výsledok už ale nemal žiadny vplyv na umiestnenie družstva v konečenj tabuľke Niké extraligy žien pre sezónu 2023/24. Po 14-ich kolách základnej časti i 6-ich nadstavbovej časti sa naše dievčatá umiestnili celkovo na 6. priečke a vo štvrťfinále play-off budú hrať proti tradičnému rivalovi spod liptovského Čebraťa. Čakajú na nich teda ešte minimálne dve stretnutia, prvé odohrajú v ružomberskej Koniarni (20. marec) a druhé na domácej pôde (22. marec), prípadný rozhodujúci tretí duel by sa hral opäť v Ružomberku (27. marec).

Niké extraliga ženy 2023/24, Nadstavba o 5. až 8. miesto - 3. kolo, dohrávka

BK ŠK UMB Banská Bystrica – YOUNG ANGELS Košice 78:75 (40:31)
UMB: Krajčírová 24, Kozáková 16, Dovčíková a Háberová po 14, Mrváńová 8 (Turčanová 2, Cvoligová, Neuschlová a Poliaková po 0), trénerka: Andrea Izáková.
YOUNG ANGELS: Šedivá 15, Szmereková 9, Pelánová 6, Holomaniová 3, Rebejová 0 (Mandelíková 24, Molčíková 13, Fleischerová 3, Staníková 2, Pomothyová 0), trénerka: Hana Jendrichovská.
TH: 10/17 - 20:26, Trojky: 10/31 - 7/17, Fauly: 21 - 20, Štvrtiny: 18:21, 22:10, 15:22, 23:22.
Rozhodovali: Vladimír Karnay, Róbert Cibulka, Matúš Čurila.

ONLINE ŠTATISTIKYZÁZNAM a HIGHLIGHTY

Hlasy po zápase:

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Od začiatku zápasu sme vedeli, že bude potrebné hrať naplno 40 min a som veľmi rada, že sme to zvládli a zápas doviedli do víťazného konca. Dnes gratulujem najmä mojim dievčatám ku kolektívnej hre, kde sa zapojila každá a spoločne išli za jedným cieľom – vyhrať zápas. Aj s kúskom šťastia sa nám to dnes podarilo a verím, že nám to ukáže v ďalšej časti súťaže, v čom sme silné (tímovosť) a kde ešte zabrať, ale to si už pred play-off necháme v našej kuchyni.“

Vanda Kozáková, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Do zápasu sme nastúpili s jasným cieľom vyhrať. Po prvom polčase sme išli do šatne s náskokom. Čo sa ale v tretej štvrtine zmenilo a dostali sme pár otvorených striel, ale som veľmi rada, že sme tento napínavý zápas dotiahli do víťazného konca. A som šťastná za super kolektívny výkon ako v útoku, tak aj v obrane. Teraz sa budeme pripravovať na náročné zápasy v play-off.“

Klaudia Háberová, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: "Na dnešný zápas sme išli s jasným cieľom vyhrať. Vedeli sme že to bude náročné, a že nám súper nič zadarmo nedaruje. Polčas bol podľa našich predstáv, ale potom sme urobili pár chyb v obrane a súperky sa toho chytili. Dôležité ale je, že sme sa vedeli spoločne zomknúť a dotiahli sme zápas do úspešného konca. Súperkám ďakujeme za zápas a mojim babám ďakujem za úžasný zápas, ktorý mal určite svoje chyby, ale vedeli sme si to vykomunikovať a hrať spoločne za spoločný cieľ, čo je dôležité a bude to dôležité aj v ďalších zápasoch, ktoré nás čakajú už túto stredu a sobotu so Sláviou, kde určite ideme bojovať o čo najlepší výsledok."

Autor fotogalérie: Ivan Golembiovský Zdroj fotogalérie: basket.sk