veolia-102022

Anjelky uspeli nad nováčikom ligy

Autor: Radko Dvorščák

Košičanky privítali na domácej  pôde extraligového zástupcu z Bratislavy. Nováčik extraligy v doterajšom pôsobení dokázal na domácej pôde zdolať brondzového medailistu z minulej sezóny Šamorín 69:57, no v ostatných troch stretnutiach ťahal Dubček za kratší koniec.

Úvod stretnutia bol na oboch stranách nevýrazný a poznačený množstvom nepresností. Prvé body v stretnutí zaznamenala až v druhej minúte hry Riecka. Domáce hráčky sa po jednom premenenom trestnom hode v podaní Drobnej dostali do vedenia košom Kozákovej v tretej minúte. Vyrovnanú prvú štvrtinu zakončila košom 30 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny Filičková a upravila tak skóre prvej štvrtiny na 15:11.

Druhú desaťminútovku otvorila bodovo domáca legionárka Le Claireová. Šnúrou  7:0 upravili Košičanky stav na 22:11. Prvý bod z hry pre hostky v podobe premeneného trestného hodu zaznamenala Krajčovičová v piatej minúte hry. Domáce hráčky diktovali tempo v tejto časti. Dve minúty pred koncom druhej štvrtiny sa otvorenou trojkou presadila Riecka a zaznamenala 20 bod pre Dubček do polčasu. Na prestávku odchádzali družstvá za stavu 41:20.

Úvod tretej štvrtiny otvorila trojkou pre Košičanky Le Claireová, no po šnúre 7:0 sa opäť bodovo pripomenul Riecka, ktorá trojkou upravila priebežný stav na 48:23. V tomto dejstve sa výrazne rozdiel neznižoval a do štvrtej časti išli Košičanky s 35 bodovým náskokom.

Na body chudobnejšia štvrtá štvrtina výsledok minimálne upravila, no dostali v nej príležitosť všetky hráčky z oboch družstiev. O sympatický záver stretnutia sa postarali i mladšie hráčky z Košického družstva, ktoré postupne aj touto formou naberajú seniorské skúsenosti. Všetky Anjelky sa dokázali bodovo presadiť a udržali víťazstvo o 37 bodov.

YOUNG ANGELS Košice – Dubček Bratislava 80:43 (15:11, 41:20, 66:31)
YOUNG ANGELS Košice: Le Claire 15, Kozáková 10, Drobná 9, Filičková 9, Majorošová 8, Machalová 8, Bartánusová 6, Kaliuzhna 5, Balážová 5, Mikovčáková 3, Bohušová 2. Trénerka: Zuzana Žirková
Dubček Bratislava: Riecka 13, Krajčovičová 13, Kašperanová 5, Vaigl 4, Rausová 3, Bachorová 2, Štefaňáková 2, Šeligová 1. Tréner: Marián Guzikiewicz

trojky: 3/21 – 5/21, TH: 9/14 – 10/14, fauly: 17 – 20, štvrtiny: 15:11, 26:9, 25:11, 14:12

“Vedela som, že tento zápas bude len o nás, ako k nemu pristúpime a nie o súperovi, kedže polčasové skóre bolo 20 inkasovaných bodov.  Našim cieľom bolo udržať súpera na 45 bodov, čo sa nám aj podarilo so zapojením všetkých hráčok. Je dôležite aby v takýchto zápasoch získali aj nejakú hernú skúsenosť a hernú kondíciu, ktorá sa tréningom len ťažko dosahuje,“ vyjadrila sa hlavná trénerka YOUNG ANGELS Košice Zuzana Žirková.

“Na zápas proti nováčikovi v našej lige sme nastúpili s jednoznačným cieľom zvíťaziť. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas, keďže Dubček sa prezentoval dobrými výkonmi v doterajšom priebehu súťaže. Myslím si, že v prvej štvrtine naša komunikácia v obrane nebola ideálna a preto sme hrali s Bratislavou vyrovnanú partiu. Do druhej štvrtiny sme nastúpili o niečo koncentrovanejšie, hrali sme kolektívny basketbal v útoku a tým pádom sme kontrolovali celý priebeh zápasu. Bodovali všetky hráčky, ktoré nastúpili, čo je skvelé, lebo sme ukázali, že naša sila je v celom družstve. Tento zápas nás výborne naštartoval na odvetnú časť ligy, ktorú začíname v sobotu doma proti Šamorínu o 18:00,“ vyjadrila sa po stretnutí jedna z hráčok YOUNG ANGELS Košice Dominika Drobná.

Autor fotogalérie: Marián Ujco