veolia-102022

Po tretej prehre obsadili Young Angels v Ostrave štvrtú priečku

Autor: Radko Dvorščák

Svoj nedeľný zápas v rámci prípravného turnaja odohrali ženy Young Angels Košice proti domácemu celku z Ostravy.

SBŠ Ostrava – Young Angels Košice 57:49 (17:13, 28:22, 45:33)
Young Angels Košice: Balážová 16, Drobná 8, Filičková 8, Majorošová 7, Jassová 4, Kozáková 3, Machalová 2, Bohušová 1.
 TH: 11/12 – 6/15, trojky: 6 – 7, fauly: 18 – 19, štvrtiny: 17:13, 11:9, 17:10, 12:17.

"V tomto zápase bolo na nás vidieť, že nedokážeme zatiaľ hrať všetky zápasy v takom tempe ako si predstavujeme. V obrane to zďaleka nebolo ideálne. V útoku nám chýbal rýchly prechod. V postupnom útoku sme niekedy zbytočne hrali pomaly. Celkovo som veľmi spokojná s predvedenou hrou. Utorkovým tréningom pokračujeme v našej basketbalovej ceste, v ktorej sa máme všetci čo ešte učiť," vyjadrila sa hlavná trénerka Young Angels Košice Zuzana Žirková.

"V tíme súpera pôsobili zahraničné hráčky a na ich individuálnych činnostiach Ostrava stavala. To sme chceli využiť v náš prospech a ukázať im tímovú hru. Zápas sme však nezačali veľmi dobre a tak sa súperovi podarilo urobiť si pár bodový náskok, ktorý si udržiavali celý zápas. V predošlých zápasoch sme mali problém s odstavovaním a preto sme sa museli poučiť a nedarovať v dnešnom zápase súperkám veľa bodov po útočnom doskoku. Počas druhého polčasu sme vyskúšali striedať zónovú obranu s osobnou, čím sa nám podarilo získať pár lôpt a ich náskok stiahnuť na menší rozdiel. Aj po vydarenej poslednej štvrtine sa nám nepodarilo zápas otočiť a nakoniec sme ho prehrali o 8 bodov," vyjadrila sa hráčka Young Angels Košice Barbora Bohušová.