veolia-102022

Zranenia pristrihli krídla Anjelok

Autor: kosiceonline.sk

Basketbalistky Young Angels Košice čelia v semifinále jasnému favoritovi z Piešťan, no proti Čajkám sa prezentujú poriadne vzdorovitým spôsobom. Po úvodnej prehre v Diplomat Aréne dokázali doma vyrovnať a aj v treťom stretnutí hrali v kúpeľnom meste tri štvrtiny maximálne vyrovnanú partiu. Z palubovky napokon schádzali po prehre 56:70, no ktovie ako by to dopadlo, ak by si na „žlto-modrý“ tím nezasadla smola.

V druhom súboji série prišli Košičanky v prvom polčase o zranenú kapitánku Denisu Blanárovú (koleno) a v treťom vypadla už po siedmich minútach zo zostavy Vanda Kozáková (výron členka).

Ak máte v tíme tri pivotky, z toho sa vám dve zrania a tretia trénuje menej, keďže je pracujúca, tak sa to musí v takto náročnom zápase prejaviť. Som však na dievčatá hrdá, pretože bojovali až do konca. Piešťany nás síce dokázali zlomiť, ale na ihrisku sme pôsobili dobre až do samotného záveru a to si cením,“ zdôraznila trénerka Young Angels Zuzana Žirková.

Blanárová už v tejto sezóne do hry nezasiahne, Kozákovú sa pokúsia dať dohromady fyzioterapeuti.

Teraz už toho aj tak veľa nenatrénujeme. Uvidíme teda, či bude môcť nastúpiť,“ zamyslela sa košická trénerka, podľa ktorej sa však jej družstvo v žiadnom prípade nevzdáva. „Sami vidia, že to ide. Súper vedie 2:1, ale nie je v ideálnej pohode. Naše hráčky bojujú a ak vezmem do úvahy, proti akým profesionálkam bojujú, tak musím ich úsilie jednoznačne oceniť.

Kapitánka Denisa Blahárová už v tejto sezóne do hry nezasiahne / KOŠICE ONLINE

Z pohľadu štvrtého súboja série sľubujú Košičanky jediné: „Určite chceme ukázať našu neutíchajúcu bojovnosť, za ktorú som vďačná. V tomto smere nám vždy pomáhala divácka podpora a verím preto, že ľudia prídu a dodajú dievčatám ďalšie sily.

Súperky sa už v tejto fáze sezóny poznajú viac ako dokonale. „Vždy sa dá niečím prekvapiť, ale momentálne je to už len o nejakej hernej pohode,“ skonštatovala Žirková, ktorú potešilo vyriešenie problému s domácou halou. Angels aréne totiž hrozilo od prvého apríla odstavenie od vody, tepla a elektriny. „Anjelky“ však napokon sezónu dohrajú určite vo svojom domácom stánku a platí to aj pre prípadné finále, alebo sériu o bronz proti Šamorínu. „Je to malé pozitívum a sme určite rady, že tu ešte odohráme pár zápasov. A ja verím tomu, že to bude so šťastným koncom pre nás  a na konci bude radosť.

Štvrtý semifinálový duel medzi Young Angels Košice a Piešťanskými Čajkami odohrajú v Angels aréne v stredu o 18.00 hodine.