veolia-102022

Dnešné derby pre CBK, výborné strelecké výkony od Mandelíkovej so Szmerekovou

Autor: goodangelskosice.eu

Dnes sa v Niké extralige žien hrali dva zápasy, v rámci nadstavbovej skupiny o 5. až 8. miesto si naše mladé basketbalistky zmerali sily s mestským rivalom CBK Košice. Hralo sa opäť v športovej hale Stará jazdiareň, keďže CBK v nej hráva svoje domáce stretnutia.

Naše mladé družstvo začalo skvelo, rýchlo sa dostalo do vedenia a udržiavalo ho počas celej prvej štvrtiny, ktorú vyhralo o 5 boidov. Ani nie po troch minútach druhej časti hry už bolo vyrovnané a CBK sa dostalo do "švungu". Prvý polčas napokon lepšie zvládol tím z ťahanovského sídliska, vyhral ho o 5 bodov. V druhej polovici duelu sa naše družstvo nedokázalo dostať nazad od zápasu, náskok súpera postupne rástol a pred záverečnou desaťminútovkou to bolo o 13 bodov pre CBK. Posledná perióda, hoc sme ju o bod vyhrali, už nič na konečnom výsledku nezmenila, zápas skončil o 12 bodov pre CBK Košice.

Výborné strelecké výkony podali Tamara Mandelíková a Ema Szmereková, oni dve zaznamenali dokopy 46 bodov, je len škoda, že sa k nim niektorá z ďalších hráčok výraznejšie nepripojila.

Niké Extrliga ženy 2023/24, Nadstavba o 5. až 8. miesto - 5. kolo

CBK Košice – YOUNG ANGELS Košice 79:67 (35:30)
CBK Košice: Kašperanová 18, Tomajková 17 /16 doskokov/, Mončeková 14, Krištofová 2, Lukačíková 0 (Nigutová 14, Liašenko 11, Ritochová 3, Škvareková a Mrázová po 0), tréner: Vladimír Karnay.
YOUNG ANGELS Košice: Szmereková 19, Šedivá 8, Pelánová 4, Plavnická a Rebejová po 0 (Mandelíková 27, Bohušová 7, Čatlošová 2, Pomothyová a Fleischerová po 0), trénerka: Hana Jendrichovská.
TH:
16/19 - 15/25. Trojky: 1/14 - 4/17. Fauly: 23 - 23. Štvrtiny: 17:22, 18:8, 28:20, 16:17, 230 divákov
Rozhodovali: Kiss, Gacík, Životský.