veolia-102022

Posledný titul Good Angels zmáčali slzy radosti aj smútku. Končí klub i Žirková

Basketbalistky Košíc si vybojovali svoj 15. a zároveň posledný titul v slovenskej extralige pod značkou Good Angels.Klub ohlásil koniec činnosti pod touto značkou.

V stredajšom treťom finálovom zápase na vlastnej palubovke zdolali hráčky MBK Ružomberok 88:73 a sériu hranú na tri víťazstvá ovládli bez zaváhania. Posledný zápas absolvovala symbolicky aj kapitánka Košíc Zuzana Žirková, ktorá už skôr avizovala koniec aktívnej kariéry.

Rozhodlo druhé dejstvo

Domáce začali aktívnejšie po dvoch minútach viedli 7:0, postupne zabrali aj hostky a priebežne sa dostali aj do päťbodového vedenia. Úvodná štvrtina však napokon patrila "Anjelkam". V druhej 10-minútovke pokračoval vyrovnaný trend, ale Košice potvrdili úlohu favorita a do polčasovej prestávky si utvorili päťbodový náskok. Tretia časť napovedala o osude zápasu, keď si zverenky tréner Petra Jankoviča vypracovali 12-bodový odstup. V záverečnom dejstva sa síce Ružomberčanky snažili, ale duel sa im nepodarilo zdramatizovať.

Košický klub bude v budúcom ročníku pokračovať ako Young Angles so zameraním sa na mládež.

Štatistika - finále, 3. zápas

Good Angels Košice - MBK Ružomberok 88:73 (24:23, 25:21, 25:18, 14:11)

konečný stav série 3:0

Košice: Žirková 17, Jurčenková 10, Petersová 13, Morrisová 14, M. Páleniková 4 (Bálintová 17, Majorošová, Stehlíková 4, Blanárová, Deptová 5, Theinerová, Šarauskaiteová 4).

Rozhodovali: Zubák, Karniš, Matejčík, TH: 18/16 - 18/13 trojky:11:9, os. chyby: 20:21, štvrtiny: 24:23, 25:21, 25:18, 14:11, 2 600 divákov.

Autor fotogalérie: Ľubomíra Ištoňová