veolia-102022

Po dráme a šlágri zvládli aj derby

Autor: Marek Grondžel

GOOD ANGELS Košice vs. BAM Poprad, Peters (14) vs. Filičková (14) a Sojáková (18) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Úvod novembra bol pre basketbalistky Good Angels Košice skutočne nabitý a v rozpätí šiestich dní potrebovali „žlto-modré“ pred reprezentačnou prestávkou odohrať tri súboje. V dramatickom „pohárovom“ proti tureckému Mersinu uspeli po dvojnásobnom predĺžení 89:87, v extraligovom šlágri zdolali Piešťany 64:50 a do tretice triumfovali aj vo východniarskom derby na pôde Popradu.

BAM Poprad – GOOD ANGELS Košice 44:66 (18:20, 24:34, 36:48)
Poprad: Drobná 13 /3 trojky/, Ivančáková 7, Filičková a Hadačová po 4, Kudličková 3 (Grigerová 6, Rodáková 3, Sojáková a Flešárová po 2, Hamaliarová a Tetemondová 0. Tréner: M. Černický
Good Angels: Peters 16, Bálintová 7, Deptová a Páleníková po 6, Jurčenková 4 (Šarauskaité 17 /8 doskokov/, Bilíková 6, Stehlíková a Theiner po 2, Majorošová 0. Tréner: P. Jankovič
trojky: 6/21 – 2/15, TH: 8/10 – 12/13, fauly: 14 – 14, rozhodcovia: T. Lukáč, J. Špirka a S. Mlynarčík
štvrtiny: 18:20, 6:14, 12:14, 8:18

Prehustenosť a náročnosť programu bola na hre Košičaniek badateľná a aj preto s nimi hostiteľky dokázali počas úvodnej štvrťhodiny držať krok. Ich bojovný a odvážny výkon však na kvalitu nášho úradujúceho majstra nestačil, čo sa prejavilo najmä v koncovke prvého polčasu, po ktorom sa košický tím vzdialil „žabkám“ na rozdiel 10 bodov (24:34).

Ako sa v ďalšom priebehu stretnutia ukázalo, tak práve polčasový náskok tímu Good Angels bol z hľadiska výboja zápasu kľúčovým. Štrnásťnásobný slovenský šampión spravil všetko potrebné pre to, aby sa rozdiel skóre pohyboval práve okolo desaťbodovej hranice, čím zhatil všetky plány domácich smerujúce k pokusu zdramatizovať tento duel. Úsilie „žlto-modrých“ bolo napokon natoľko úspešné, že pod Tatrami triumfovali o 22-bodov (44:66).