veolia-102022

Anjelky nič nenechali na náhodu

Autor: Jozef Bojčík

V Angels aréne v sobotu podvečer obhajkyne majstrovského titulu basketbalistky Good Angels Košice privítali Nitru, ktorú pokorili 96:51.

Po stretnutí sme oslovili kormidelníka víťazného tímu Petra Jankoviča, ktorý k zápasu poznamenal. “V našom prvom extraligovom stretnutí sme zaznamenali víťazný vstup hoci v úvodnom polčase nebola z našej strany obrana taká akú by som očakával. No aj tak konečný rezultát 45 bodov v náš prospech hovorí za všetko. Chcel by som ešte podčiarknúť jeden fakt a to že za nás nastúpili všetky mladé hráčky a dostali na palubovke dostatočnú minutáž aj dvadsať minút.

V drese Nitry nastúpila pod košom košická odchovankyňa Soňa Svetlíková, ktorá mimochodom je v maturitnom ročníku na Gymnáziu M.R. Štefánika, kde má individuálne štúdium. Preto sme ju po zápase oslovili. „Už pred cestou na stretnutie sme vedeli do čoho ideme. Košičanky potvrdili, že majú aj v tejto sezóne kvalitný tím čo sa prejavilo aj na palubovke. My musíme ešte popracovať na našom hernom prejave.“

Anjelky, majú aj v tejto sezóne tie najvyššie ambície a veria, že na konci sezóny pribudne v poradí 15 titul za sebou, čo nemá pod našimi košmi obdobu.

Autor fotogalérie: Ľubomíra Ištoňová Zdroj fotogalérie: Basket.sk