Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 2.6.2017

Kadetky a žiačky Young Angels so zlatými medailami

Kadetky a žiačky Young Angels so zlatými medailami

Ďalšie dve majstrovské trofeje pribudli do vitríny Young Angels Košice po tom ako kadetky a žiačky triumfovali na záverečných turnajoch vo svojich vekových kategóriách. Oba mládežnícke tímy potvrdili výbornú formu zo základnej časti a na finálových turnajoch neprehrali ani jeden zápas.

Kadetky vedené trénerom Jurajom Probalom a jeho asistentkou Ivanou Jalčovou prehrali počas celej sezóny len dva zápasy proti Banskej Bystrici. Na Final Four sa predstavili okrem Košičaniek aj banská Bystrica, BK Klokani Ivanka pri Dunaji a BK Lokomotíva Sereď. „Záverečný turnaj dopadol presne podľa našich očakávaní. Vedeli sme, že rozhodovať sa bude v súboji s Banskou Bystricou, aj keď nechcem podceňovať ostatných súperov. Veril som našim dievčatám, vedel som, že na to majú. Svedomito sme sa pripravili a potvrdili sme našu dominanciu zo základnej časti. Baby si zaslúžili aby aj po záverečnom turnaji boli zlaté,“ povedal Probala.

Zažili vrcholy aj pády

Sezónu hodnotí lodivod kadetiek Young Angels za vydarenú a vo svojich zverenkyniach vidí veľký potenciál do budúcnosti. „Mne osobne aj spolu s trénerkou Jalčovou sa s dievčatami veľmi dobre pracovalo. Ja verím, že to všetko, čo sme v priebehu sezóny zažili dá dievčatám veľa skúseností do ich ďalšieho rastu. Mali sme v priebehu roka aj ťažké aj dobré chvíle, vrcholy aj pády. Bola to ale v prvom rade pre nás všetkých veľmi poučná sezóna,“ uviedol Probala.

Časť družstva kadetiek bola súčasťou euroligového mládežníckeho výberu, ktorý zbieral cenné skúsenosti v rámci súťaže EGBL. „Verím, že aj budúci rok ak bude taká možnosť tak by to bolo dobré využiť, pretože dievčatám konfrontácia na medzinárodnom fóre dáva veľmi veľa,“ skonštatoval Probala.

Skúsenosti zbierali aj medzi staršími žiačkami

Majstrovstvá Slovenska žiačok sa niesli v jednoznačnej réžii tímu Young Angels „2003“, ktorý vyhral všetkých päť zápasov a získal majstrovský titul. „My sme ťažili z toho, že sa nám podarilo zúročiť skúsenosti, ktoré dievčatá nadobudli v celoslovenskej súťaži starších žiačok. V nej sme z desiatich družstiev skončili piaty, odohrali sme tam veľa ťažkých zápasov, ktoré posunuli dievčatá dopredu. To bolo naše najväčšie plus oproti iným družstvám,“ povedal tréner Ján Krajňák.

V budúcom ročníku sa súťaž žiačok zmení a v závere už proti sebe nenastúpi šesť tímov ale len štyri. „Bude to trochu iná súťaž. Bude to hrané celoslovenským spôsobom, takže malo by to byť o čosi lepšie. Toto družstvo by malo zároveň hrať aj medzinárodnú EGBL, čo by malo dievčatám pomôcť k zvyšovaní ich výkonnosti,“ uviedol Krajňák.

Patrik FOTTA